O nas

O nas

MARTA KWIATKOWSKA

Założycielka Akademii Trenuj w Krakowie, specjalizującej się w treningu ogólnorozwojowym z elementami lekkiej atletyki. Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej. Od dziecka silnie związana ze sportem, ponad połowę swojego życia trenowałam lekką atletykę. Jestem wielokrotną medalistką Mistrzostw Polski w skoku w dal i trójskoku. Swoją przygodę z królową sportu rozpoczęłam w swoim rodzinnym mieście Ciechanów. Po zakończeniu kariery sportowej postanowiłam zostać w Krakowie i kontynuować ścieżkę sportową w innej roli. Obecnie spełniam się w pracy z Dziećmi oraz Dorosłymi w Akademii Trenuj w Krakowie z której jestem bardzo dumna. Idealnie odnalazłam się w życiu poza sportem wyczynowym, udało mi się stworzyć sportową społeczność o jakiej zawsze marzyłam. Praca daje mi dużo satysfakcji oraz motywacji do działania. Cieszę się, że mogę dzieci, młodzież oraz dorosłych motywować do aktywności fizycznej, która w tych czasach jest tak ważna. Poza pracą uwielbiam podróżować i czytać książki związane z rozwojem osobistym.

Moje motto życiowe: „Aby osiągnąć sukces, pierwsze co musisz zrobić, to zakochać się w ciężkiej pracy”

MARIOLA MACIAŚ

Z wykształcenia fizjoterapeutka oraz absolwentka Wydziału Wychowania Fizycznego i Sportu na krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego. Sport ukształtował mnie od najmłodszych lat i znacząco wpłynął na wybór ścieżki zawodowej oraz styl życia. Przez 12 lat trenowałam wyczynowo lekką atletykę, rozpoczynając swoją przygodę ze sportem w Tarnowie, a następnie w KS AZS AWF Kraków. Moim największym osiągnięciem sportowym jest Mistrzostwo Europy U-23 w biegu sztafetowym 4x400m z aktualnym rekordem Polski w tej kategorii. Po zakończeniu czynnej kariery sportowej, kontynuuję działalność sportową w roli fizjoterapeutki oraz trenerki. Od 2019 jestem związana z Akademią Trenuj w Krakowie gdzie prowadzę treningi ogólnorozwojowe z elementami lekkiej atletyki dla najmłodszych oraz treningi wzmacniające dla dorosłych. Na co dzień pracuję jako fizjoterapeutka w jednym z krakowskich gabinetów rehabilitacji sportowej, specjalizując się w treningu medycznym i powrocie do sportu po kontuzji. Poza sportem, wolny czas spędzam z rodziną, a moją drugą pasją jest van life i podróże kamperem.

JAKUB MORDYL

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego na kierunku Sport oraz absolwent Uniwersytetu Rolniczego. Moją największą pasją jest sport, a konkretnie lekkoatletyka, z którą jestem związany od dziecięcych lat. W trakcie swojej kariery sportowej wielokrotnie zdobywałem medale Mistrzostw Polski na 400 metrów przez płotki w różnych kategoriach wiekowych oraz reprezentowałem kraj na Mistrzostwach Europy w Berlinie. Obecnie realizuje się jako trener w Akademii Trenuj w Krakowie prowadząc treningi najmłodszym adeptom lekkiej atletyki. Swoją pracą promuję aktywność fizyczną i uświadamiam dzieci, że nic tak nie kształtuje człowieka jak sport. Jestem również nauczycielem wychowania fizycznego w jednej z krakowskich szkół. Ponadto jestem pasjonatem piłki nożnej i długich wycieczek rowerowych.

TOMASZ DERWISZ

Małopolski przedsiębiorca, pomysłodawca Krakowskiej Ligi Lekkoatletycznej, pasjonat sportu oraz aktywności fizycznej wśród najmłodszych. Absolwent Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie na kierunku Energetyka. Wielokrotny Mistrz Małopolski w tenisie stołowym, złoty medalista Mistrzostw Polski w grze podwójnej. Reprezentant kadry małopolski w turniejach międzynarodowych. Na swoim koncie mam również występy w Polskiej ekstraklasie tenisa stołowego. Od najmłodszych lat jestem związany ze sportem, wiem jak ogromne znaczenie ma aktywność fizyczna wśród dzieci i młodzieży i jak bardzo wpływa na kształtowanie osobowości oraz cech charakteru. Aktywnie uczestniczę i wspieram rozwój Akademii Trenuj w Krakowie, w której dostrzegam bardzo duży potencjał. Na tę drogę trafiłem dzięki 9letniej córce Gabrysi, która w Akademii rozpoczęła swoja sportową przygodę. Jestem także tatą 3letniego Szymona, który w przyszłości dołączy do grona dzieci, które przez zabawę zostają w sporcie i długofalowo realizują swoją pasję. Oprócz lekkiej atletyki pasjonuje się sportami walki, jak również sportami siłowymi, wspinaczką górską oraz sportami ekstremalnymi.